Proč online podnikání?

Mám ráda svůj čas, nechci ho jen vyměňovat za peníze v zaměstnání, a tak ho raději investuji do budování vlastní sítě eshopů. Vedu a pomáhám dalším podnikatelům s rozjezdem jejich eshopu. Dnes si mohu den užít podle počasí a aktuální nálady a ne ve stresu z nadmíry naplánovaných úkolů. Chci mít dostatek času a zároveň peněz pro svou rodinu a sebe.

 

Stačí mít sen a wifi

 

Ale nebylo to tak vždycky. Ještě před několika lety jsem se snažila budovat svoji networkingovou síť ‘tradiční’ offline cestou. Klienti byli sice spokojení, ale bralo mi to hodně času a energie.

Odhodlat se zavolat, nebere, znovu, obvolat, obvolávat, dát se do gala, schůzka, nedorazil, nezrušil, další schůzka, dorazil a bylo to hrozné, zavolat, dorazil, nový parťák do týmu, jee to bude práce ho to všechno naučit…

 

Bralo mi to hodně času a ještě více energie

Ale ve skrytu duše a rozumu (jsem hrozně racionální člověk) jsem věděla, že tohle odvětví by mohla být moje cesta k finanční svobodě – vydělávat tolik, co mi bohatě pokryje mé náklady na život, spoření, investice, splátky a jednou i náklady na mrňouska.

Měsíce a roky ubíhaly a já za tu dobu vyzkoušela produkty několika MLM společností a z toho ve dvou se opravdově angažovala a až ta poslední mě opravdu chytla za srdce.

 

Automatizace & věrnostní péče

Hodně věcí už bylo automatizovaných (např. nákupy zákazníků online), takže už jsem nemusela držet skladem produkty za několik i desítek tisíc. Za několik let spolupráce jsem viděla, že tu je velký potenciál, že produkty jsou nesmírně kvalitní s vědeckým zázemím, provize královské a že klienti se opravdu pravidelně vracejí.

V mezičase jsem si vyzkoušela i práci v korporátu. Sice jsem v zaměstanání nikdy nechtěla skončit, ale vím, že to byla dobrá zkušenost a utvrzení se v tom, že svůj život si chci řídit sama.

Blížila se doba, kdy jsem chtěla udělat v životě další krok a mít miminko. Jak jsem zabrouzdala do problematiky mateřská a rodičovský příspěvek, bylo mi do breku. Ještě ten půlrok mateřské by se dal přežít, neměla jsem v korporátu zas tak mizerné peníze, ale i tak by to byla částka pod mými měsíčními náklady. A ta mizivá rodičovská? Žádné porodné?

 

Byla jsem naštvaná

Často jsem se rozčilovala, byla naštvaná na nespravedlivost toho, že za lepší práci ve výsledku jen trpíte, apod. Uvědomila jsem si ale, že o sebe a své dítě se musím holt postarat sama.

Ano, mám skvělého manžela a ano, vím, že by se o nás dokázal postarat. Nicméně já vždy chtěla mít dostatek peněz a umět si je vydělat sama a ne být závislá na partnerovi a ptát se ho na každou vydanou korunu.

 

S příchodem miminka jsem potřebovala změnit systém práce

S těhotenstvím a příchodem miminka jsem ale potřebovala změnit systém své práce a převést ho z offline světa více do online světa. Jednoduše – s mimčem si nemůžu dovolit chodit na schůzky, ze kterých nic nebude. Hledala jsem způsob, jak začít dělat network marketing efektivně přes internet a Facebook.

 

Sleduji světový trh

Dostalo se ke mně, že v Anglii je tým maminek, které budují svůj obchod neuvěřitlenou rychlostí a vesměs online. Průběžně jsem je sledovala a po nějaké době se mi podařilo získat detailnější informace. Postupně se mi tak utvořil obrázek, jak by to mohlo fungovat i u nás.

Dost věcí jsem vyzkoušela na českém trhu a byla jsem překvapená, že to opravdu může fungovat a network marketing jde dělat z pohodlí křesla s laptopem na klíně. Několikanásobně mi vzrostl počet klientů, většina z nich se vrací nejen pro svůj oblíbený produkt, ale s důvěrou take zkouší mnohé další. Moji obchodní partneři rádi využívají mých zkušeností a tím si krátí cestu i o několik měsíců.

 

Krok za krokem ke svému online impériu

Po několika letech zkušeností z offline světa a propojení s úspěšnými trendy ze zahraničí tak vznikl ucelený návod, jak si krok za krokem vybudovat své vlastní online impérium – vlastní mezinárodní síť eshopů.

Chci inspirovat další mladé ženy, které jednou plánují založit rodinu, aby si začaly budovat svůj finanční polštář ještě dříve, než začnou radosti s příchodem děťátka. A také chci podnítit maminky, že je možné si své podnikání vybudovat i při několika málo hodinách týdně z pohodlí svého křesla.

 

 

Stačí mít sen a wifi!